ייעוץ תזונתי לצהרונים וגני ילדים

חברת ביו -Care אשר הוקמה בשנת 2004, התחילה את דרכה בייעוץ לבטיחות מזון במטבחים בבתי אוכל. החברה מספקת שירות ללקוחות גדולים ומוכרים מתחום המזון- מסעדות, ירידי מזון, בתי מלון, אולמות שמחות,חברות קייטרינג, בתי קפה, קונדיטוריות, בתי אבות, בתי חולים, בתי ספר וגני ילדים. 

בעקבות מחאת האוכל בצהרונים שפרצה ב2012 ותלונות נוספות שהמשיכו להגיע מאז, הוחלט על הקמת אגף בחברתנו המספק יעוץ תזונתי וקידום אורח חיים בריא בצהרונים.

גני הילדים הינם בפיקוח משרד החינוך והבריאות, צהרונים לעומת זאת – מופעלים על ידי גופים פרטיים או חברות בהעסקת העירייה והם אינם מפוקחים.

במקרים מסויימים בצהרונים יש פיקוח תברואי הנוגע לרמת ניקיון בעיקר, אך אין פיקוח תזונתי המספק מידע על הערכים התזונתיים המסופקים במזונות המוגשים לילדי הצהרון כגון: כמות וניקיון השמן, כמויות המלח והסוכר באוכל, אחוזי החלבון בקציצה ועוד ערכים תזונתיים המשפיעים לטובה או לרעה על גדילה תקינה בגילאי הגן.

ומה עם חשיבות הגיוון באכילת פירות וירקות? הכרת סוגי הקיטניות? ווידוא כי התפריט המוצע לילדכם אכן מועשר בדגנים מלאים ודוגמאות רבות נוספות…

על מנת לקדם אורח חיים בריא יותר, אנו בביו CARE מציעים לכם סל שירותים: בדיקה, איפיון ולימוד הדרך לתזונה בריאה ואכיפתה בצהרונים:

  1. בדיקה קפדנית של התפריט השבועי מבחינת גיוון, גודל מנה, צורת הגשה, תדירות שבועית, תצפית אכילה והאכלה.
  2. בדיקות מעבדה של: קלוריות, פחמימות, שומנים, שומן רווי, חלבונים, ברזל, נתרן ועוד למנות המוגשות בצהרון.
  3. הרצאה לגננות/וועד ההורים/כלל ההורים (תלוי בכם), להצגת הממצאים שנמצאו מאיסוף כלל הנתונים בגן.
  4. המלצות לשיפור המצב התזונתי, הפקות לקחים, המלצות לשינוי תפריטים, סדנא לגננות.
  5. סדנאות להורים בנושאי אורח חיים בריא, קידום בריאות, אכילה נבונה ועוד.

המטרה היא לשים סוף לאכילה לא מאוזנת, הורים רבים היום מחפשים מוצא וגמילה מפרוסת השוקולד שבתפריט היומיומי. הידיעה מה טוב לאכול ומה לא – חשובה ובעלת השפעה רבה על ההרגלים התזונתיים של ילדינו בפרט ומשפחתנו בכלל. הקניית הרגלים נכונים תלווה את הילדים לאורך כל חייהם ותאפשר להם לחיות חיים בריאים ומאושרים יותר.

אנו בביו  CARE מאמינים כי השינוי מהתחיל מההורים ולא מחברת ההזנה שמעוניינת להוזיל עלויות.

קחו את האחריות לתזונה נבונה של ילדכם והעבירו את הפיקוח אלינו.

החבילות שלנו

חבילת בסיס

חבילת הבסיס כוללת שלושה מפגשים

1. פגישה עם דיאטנית – הפגישה תהיה בנוכחות: ראש וועד הורים או/וגם מנהלת הצהרון
בפגישה יוגדרו פרטי התכנית באופן ספציפי לגן / לצהרון, תיאום ציפיות בין התכנית לרצון ההורים והפצת שאלונים על הרגלי תזונתם של הילדים בגן.

2. פגישת ביקורת – במהלך פגישה זו תתבצע תצפית תזונתית על ארוחת הצהריים הכוללת היבטים כגון: גודל המנה, משך זמן האכילה, בדיקת המזונות הנצרכים, בדיקת דפוסי אכילה ואיתור חריגים.
עוד תכלול הפגישה השנייה – בדיקת האלמנטים במטבח המשמשים את הגננות בעת האכלת הילדים: תבדק רמת הניקיון במכשירים חשמליים, רצפה , בדיקת אזורי האכילה, בדיקת רמת הניקיון בתאי השירותים, ניקיון רצפת הגן ואיסוף דגימות מזון למנה בשרית מבושלת ולתוספת מבושלת.
כל ביקורת כוללת איסוף של 2 דגימות מהמזון המוגש לבדיקת ערכים תזונתניים ותברואיים המאפשרים את השלמת התמונה לגבי איכותו וניקיונו של המזון המוגש לילדכם.
בתום הביקורת ינתנו הנחיות לגננות בהתאם לממצאים בשטח. הממצאים יאספו, כמו גם תוצאות הדגימות של המזון ויופק דו"ח מפורט המשקף את המצב התברואי והתזונתי בגן אשר יופץ בקרב ההורים.

3. פגישת סיכום – בפגישת הסיכום יקבלו ההורים או וועד הגן את הדו"ח שהופק וגם יהנו מהרצאה בנושא תזונה נכונה עבור הילדים ואיך מצליחים להנחיל להם את עקרונות האכילה הבריאה.

חבילת פרימיום

חבילת הפרימיום כוללת את כל האלמנטים מחבילת הבסיס בתוספת אחת משתי האופציות הבאות:

1. ביקורת חוזרת –  מיועדת בעיקר לגנים בהם נמצאו ממצאים מדאיגים בביקורת הראשונה כדוגמת כוליפורמים ברמה גבוהה או ערכים תזונתיים לא תקינים במזונות שהוגשו.  הביקורת החוזרת תתבצע לאחר חודשיים מיום המפגש השלישי בו קיבלו ההורים את הדו"ח שהופק המצביע על הליקויים.

כל ביקורת כוללת איסוף של 2 דגימות מהמזון המוגש לבדיקת ערכים תזונתניים ותברואיים המאפשרים את השלמת התמונה לגבי איכותו וניקיונו של המזון המוגש לילדכם. בתום הביקורת ינתנו הנחיות לגננות בהתאם לממצאים בשטח. הממצאים יאספו, כמו גם תוצאות הדגימות של המזון ויופק דו"ח מפורט המשקף את המצב התברואי והתזונתי בגן אשר יופץ בקרב ההורים.

2. הרצאה שנייה בתחום "תזונה נבונה" לילדים ולמשפחה.

חבילת VIP

חבילת ה-VIP כוללת את כל האלמנטים מחבילת הבסיס והפרימיום בתוספת אחת משתי האופציות הבאות:

1. ביקורת שלישית –  הורים שיבחרו ללכת על אופציית ה-VIP מבטיחים לעצמם ביקורות שוטפות אחת לשלושה חודשים. אופציה זו מאפשרת לכם ההורים לקבל נגישות למידע רגיש על התנהלות צוות הגן, בעת הזנת ילדיכם, על בסיס קבוע.

כל ביקורת כוללת איסוף של 2 דגימות מהמזון המוגש לבדיקת ערכים תזונתניים ותברואיים המאפשרים את השלמת התמונה לגבי איכותו וניקיונו של המזון המוגש לילדכם. בתום הביקורת ינתנו הנחיות לגננות בהתאם לממצאים בשטח. הממצאים יאספו, כמו גם תוצאות הדגימות של המזון ויופק דו"ח מפורט המשקף את המצב התברואי והתזונתי בגן אשר יופץ בקרב ההורים.

2. הרצאה שלישית בתחום "תזונה נבונה" לילדים ולמשפחה ובכך תהיה השלמת סדנה בנושא בת 3 מפגשים.

החלום שלך הוא לפתוח מסעדה?
אנחנו כאן בדיוק בשבילך!

× לשליחת ווצאפ